iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad 

iPad Paylaşım Yapma

iOS 6 için iPad Kullanma Kılavuzu

Paylaşma

iPad diğer kişilerle paylaşmanın birçok yolunu sunar. 

 Uygulamaların içinde paylaşma

 Birçok uygulamada simgesine dokunma, paylaşmanın yanı sıra yazdırma veya kopyalama gibi diğer eylemler için de seçenekleri görüntüler. Seçenekler kullandığınız uygulamaya göre değişir.

iPad Paylaşım Alanı

Facebook 

 iPad’deki birçok uygulamadan doğrudan yayımlayabilmek için Ayarlar’da Facebook hesabınıza giriş yapın (veya yeni bir hesap yaratın).

Facebook hesabına giriş yapma veya Facebook hesabı yaratma: Ayarlar > Facebook bölümüne gidin.

Bildirim Merkezi’nden yayımlama: “Yayımlamak İçin Dokunun” düğmesine dokunun. Bu özelliği açmak için, Ayarlar > Bildirimler > Paylaşma Araç Takımı bölümüne gidin.

Siri’yi kullanarak yayımlama: “Post to Facebook” ifadesini söyleyin.

Uygulamadan öğe yayımlama: Çoğu uygulamada simgesine dokunun. Harita’dasimgesine dokunun, Konumu Paylaş’a dokunun ve daha sonra Facebook düğmesine dokunun.

Facebook seçeneklerini ayarlama: Aşağıdakileri yapmak için Ayarlar > Facebook bölümüne gidin:

• iPad’deki Kişiler’i Facebook adları ve fotoğrafları ile güncelleme

• App Store’un, Takvim’in, Kişiler’in veya iTunes’un hesabınızı kullanmasına izin verme.

Facebook uygulamasını yükleme: Ayarlar > Facebook bölümüne gidin ve daha sonra Yükle düğmesine dokunun.

 Twitter

 iPad’deki birçok uygulamadan ilişikler içeren Tweet gönderebilmek için Ayarlar’da Twitter hesabınıza giriş yapın (veya yeni bir hesap yaratın).

Twitter hesabına giriş yapma veya Twitter hesabı yaratma: Ayarlar > Twitter bölümüne gidin.

Bildirim Merkezi’nden Tweet gönderme: “Tweet Göndermek İçin Dokunun” düğmesinedokunun. Bu özelliği açmak için, Ayarlar > Bildirimler > Paylaşma Araç Takımı bölümüne gidin.

Siri’yi kullanarak Tweet gönderme: “Tweet ....” ifadesini söyleyin.

Uygulamadan öğeyi Tweet olarak gönderme: Öğeyi görüntüleyin, simgesine dokunun ve daha sonra Twitter düğmesine dokunun. simgesi görünmüyorsa ekrana dokunun. Konumunuzu dahil etmek için Konum Ekle’ye dokunun.

Harita’daki bir konumu tweet ile gönderme: Konum iğnesine dokunun simgesine dokunun, Konumu Paylaş’a dokunun ve daha sonra Twitter düğmesine dokunun.Tweet oluştururken Tweet ekranının sağ alt köşesindeki sayı girebileceğiniz kalan karakter sayısını gösterir. İlişikler, Tweet’e ait 140 karakterden bir kısmını kullanır.

Kişilerinize Twitter kullanıcı adlarını ve fotoğraflarını ekleme: Ayarlar > Twitter bölümüne gidin ve daha sonra Kişileri Güncelle düğmesine dokunun.

Twitter için seçenekleri ayarlama: Ayarlar > Twitter bölümüne gidin.Twitter uygulamasını yükleme: Ayarlar > Twitter bölümüne gidin ve daha sonra Yükledüğmesine dokunun.


   

iPad Teknik Servis
 iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad