iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad 

iPad Güvenlik Özellikleri

iOS 6 için iPad Kullanma Kılavuzu

iPad Güvenlik Özellikleri

 Güvenlik özellikleri, iPad üzerindeki bilgileri başka kişilerin erişimine karşı korumaya yardımcı olur.

 Parolalar ve veri koruma

Güvenlik amacıyla iPad’i her açtığınızda veya uyandırdığınızda ya da parolayla kilitleme ayarlarına eriştiğinizde girmeniz gereken bir parola ayarlayabilirsiniz.

Bir parola ayarlama, veri korumayı açar ve o da iPad üzerinde tutulan e-posta iletilerinive ilişiklerini şifrelemek için anahtar olarak parolanızı kullanır. (App Store’da bulunan bazı uygulamalar da veri korumayı kullanabilir.) Ayarlar’daki Parolayla Kilitleme ekranının altında bulunan bir uyarı, veri korumanın etkin olduğunu gösterir.

Parola ayarlama: Ayarlar > Genel > Parolayla Kilitleme bölümüne gidin, sonra Parolayı Aç’a dokunun ve 4 basamaklı bir parola girin.

Daha güvenli bir parola kullanma: Güvenliği artırmak için Basit Parola’yı kapatın ve sayıların, harflerin, noktalama işaretlerinin ve özel karakterlerin bir kombinasyonu olan daha uzun bir parola kullanın.

Karma parolayla korunan bir iPad’in kilidini açmak için, parolayı klavyeyi kullanarak girersiniz. iPad’in kilidini sayısal tuş takımını kullanarak açmayı tercih ediyorsanız, yalnızca sayıları kullanarak daha uzun bir parola ayarlayabilirsiniz.

iPad'imi Bul 

 iPad’imi Bul; başka bir iPad’deki, iPhone’daki veya iPod touch’taki ücretsiz iPhone’umu Bul uygulamasını ya da bir web tarayıcı ile www.icloud.com adresine giriş yapmış bir Mac’i veya PC’yi kullanarak iPad’inizi bulmanıza ve güvenlik altına almanıza yardımcı olabilir.

iPad’imi Bul şunları içerir:

• Ses çalma: Sesi iki dakika boyunca çalar.

• Kayıp modu: Kaybolan iPad’inizi hemen parolayla kilitleyebilir ve iPad’e iletişim numarası görüntüleyen bir mesaj yollayabilirsiniz. iPad bulunduğu konumu da izler ve bildirir, böylece iPhone’umu Bul uygulamasını denetlediğinizde onun nerede olduğunu görebilirsiniz.

• iPad i silme: iPad'inizin üzerindeki tüm bilgileri ve ortamları silerek ve iPad'i özgün fabrika ayarlarına döndürerek kişisel bilgilerinizi korur.

Önemli: Bu özellikleri kullanmak için iPad’inizdeki iCloud ayarlarında iPad'imi Bul özelliğinin açılmış olması ve iPad’in Internet’e bağlı olması gerekir.

iPad’imi Bul’u açma: Ayarlar > iCloud bölümüne gidin ve sonra iPad’imi Bul seçeneğini açın.


   

iPad Teknik Servis
 iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad