iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad 

iPad Mail

iOS 6 için iPad Kullanma Kılavuzu

E-postaları okuma

iPad Mail iconu 

iPad Mail Okuma

̇İletiye bayrak ekleme veya okunmamış olarak işaretleme:Bayrak iConusimgesine dokunun. Aynı anda birden fazla iletiyi işaretlemek için, ileti listesini görüntülerken Düzenle’ye dokunun. 

Özellikle size adreslenmiş iletileri belirleme: Ayarlar > Mail, Kişiler, Takvimler bölümüne gidin ve sonra Kime/Bilgi Etiketi seçeneğini açın veya kapatın. Kime veya Bilgi Etiketi alanında sizin adresiniz olan iletiler, ileti listesinde bir simgeyle gösterilir.

İletinin tüm alıcılarını görme: Kimden alanındaki Ayrıntılar sözcüğüne dokunun. Alıcının kişi bilgilerini görmek veya onları Kişiler’e veya Önemli Kişiler listenize eklemek için alıcının adına veya e-posta adresine dokunun.

Uzaktaki görüntülerin indirilmesini engelleme: Ayarlar > Mail, Kişiler, Takvimler bölümüne gidin, sonra Uzaktaki Görüntüler’i açın veya kapatın.

Bir bağlantıyı açma: Saptanmış eylemini kullanmak için bağlantıya dokunun veya diğer eylemleri görmek için parmağınızı basılı tutun. Örneğin bir adres için konumunu Harita’da gösterebilir veya adresi Kişiler’e ekleyebilirsiniz. Web bağlantısını Okuma Listesine ekleyebilirsiniz. 

Bir toplantı davetini veya ilişiğini açma: Öğeye dokunun. İlişik birden fazla uygulama tarafından kullanılabiliyorsa, dosyayla kullanılacak uygulamayı seçmek için dokunup parmağınızı basılı tutun.

İliştirilmiş bir fotoğrafı veya videoyu kaydetme: Fotoğrafa veya videoya dokunup parmağınızı basılı tutun ve sonra Görüntüyü Kaydet veya Videoyu Kaydet düğmesine dokunun. Öğe, Fotoğraflar uygulamasındaki Film Rulosu’na kaydedilir.

Yeni iletileri yükleme: Listeyi yenilemek için ileti listesini veya posta kutusu listesini aşağı çekin.

• Alınan eski iletilerin sayısını ayarlama: Ayarlar > Mail, Kişiler, Takvimler > Göster bölümüne gidin.

Hesap için yeni ileti bildirimlerini kapatma: Ayarlar > Bildirimler > Mail > hesap adı bölümüne gidin, daha sonra Bildirim Merkezi’ni kapatın.

Mail tarafından çalınan ses tonlarını değiştirme: Ayarlar > Sesler bölümüne gidin.

• Her hesaptaki yeni ileti için çalınan ses tonunu değiştirme: Ayarlar > Bildirimler > Mail > hesap adı > Yeni Mail Sesi bölümüne gidin.

• Önemli Kişiler’den gelen yeni iletiler için çalınan ses tonunu değiştirme: Ayarlar > Bildirimler > Mail > Önemli Kişiler > Yeni Mail Sesi bölümüne gidin. 


   

iPad Teknik Servis
 iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad