iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad 

iPad Mesaj Uygulaması

iOS 6 için iPad Kullanma Kılavuzu

iPad Mesaj Uygulaması

iPad Mesajlaşma 

Mesaj gönderme ve alma 

Mesajlar uygulamasını ve yerleşik iMessage servisini kullanarak diğer iOS ve OS X Mountain Lion kullanıcılarına Wi-Fi veya hücresel veri bağlantıları üzerinden sınırsız mesaj gönderebilirsiniz. Mesajlar fotoğrafları, videoları ve diğer bilgileri içerebilir. Diğer kişilerin ne zaman yazdığını görebilir ve mesajlarını okuduğunuz kişilerin haberdar edilmesini sağlayabilirsiniz. iMessage mesajları aynı hesapla oturum açmış iOS aygıtlarınızın tümünde görüntülenir, böylece aygıtlarınızın birinde bir yazışmayı başlatabilir ve daha sonra başka bir aygıtta yazışmaya devam edebilirsiniz. iMessage mesajları güvenlik için şifrelenir.

Not: Hücresel veri ücretleri uygulanabilir.

iPad Mesaj Gönderme

 Yazışma başlatma: Mesaj Yazma iconusimgesine dokunun, daha sonra Kişi Seçme iconu simgesine dokunun ve bir kişi seçin, kişilerinizde ad girerek arama yapın veya telefon numarasını ya da e-posta adresini elle girin. Bir mesaj girin ve sonra Gönder düğmesine dokunun.

Not: Mesaj gönderilemiyorsa bir uyarı işareti görünür.Uyarıi İconu Daha fazla bilgi için veya mesajı göndermeyi yeniden denemek için uyarıya dokunun.

Yazışmayı sürdürme: Mesajlar listesinde yazışmaya dokunun.

Klavyeyi gizleme: Sağ alt köşede simgesine dokunun.

Resim karakterleri kullanma: Ayarlar > Genel > Klavye > Klavyeler > Yeni Klavye Ekle bölümüne gidin ve daha sonra Emoji klavyesini kullanılabilir yapmak için Emoji’ye Emoloji Klavyesi dokunun. Daha sonra mesaj yazarken Emoji klavyesini açmak için simgesine dokunun.

Kişinin iletişim bilgilerini görme:Kişi İletişim Bilgisi simgesine dokunun. Gerçekleştirebileceğiniz eylemleri görmek için (FaceTime ile arama yapmak gibi) Bilgi penceresini aşağı kaydırın.

Yazışmada bulunan daha önceki mesajları görme: En üste kaydırın (durum çubuğuna dokunun). Gerekliyse Eski Mesajları Yükle düğmesine dokunun.

Gruba mesaj gönderme: simgesine dokunun ve daha sonra birden fazla alıcıyı girin.

 Yazışmaları yönetme

 Yazışmalar Mesajlar listesine kaydedilir. Mavi nokta  okunmamış mesajları belirtir. Yazışmayı görüntülemek veya sürdürmek için ona dokunun.

Yazışmayı iletme: Yazışmayı seçin, simgesine dokunun, dahil edilecek bölümleri seçin ve daha sonra İlet’e dokunun.

Yazışmayı düzenleme: Yazışmayı seçin, simgesine dokunun, dahil edilecek bölümleri seçin ve daha sonra Sil’e dokunun. Yazışmayı silmeden tüm metinleri ve ilişikleri temizlemek için, Tümünü Sil’e dokunun.

Yazışmayı silme: Mesajlar listesinde, yazışmanın üzerinde parmağınızı kaydırın ve daha sonra Sil’e dokunun.

Yazışmada arama yapma: Arama alanını görüntülemek için Mesajlar listesini en üste kaydırın, daha sonra aradığınız ifadeyi girin. Yazışmaları Ana Ekran’da da arayabilirsiniz.

Kişiler listenize birisini ekleme veya bir kişinin bilgilerini paylaşma: Mesajlar listesinde bir telefon numarasına veya e-posta adresine dokunun, sonra Fotoğraf Seçme veya Video Secme simgesine dokunun.

 Fotoğrafları, videoları ve daha fazlasını gönderme

Fotoğraflar, videolar, konumlar, kişi bilgileri ve sesli notlar gönderebilirsiniz. İlişiklerin büyüklük sınırı, servis sağlayıcınız tarafından belirlenir. iPad, gerektiğinde fotoğraf ve video ilişiklerini sıkıştırabilir.

Fotoğraf veya video gönderme: Fotoğraf Seçme veya Video Secme simgesine dokunun.

Bir konumu gönderme: Harita’da konuma ait simgesine dokunun, Konumu Paylaş’a dokunun ve daha sonra Mesaj düğmesine dokunun.

Kişi bilgilerini gönderme: Kişiler’de bir kişi seçin, Kişiyi Paylaş’a (Notlar altında) dokunun ve sonra Mesaj düğmesine dokunun. 

Aldığınız bir fotoğrafı veya videoyu Film Rulosu albümünüze kaydetme: Fotoğrafa veya videoya dokunun, simgesine dokunun ve sonra Görüntüyü Kaydet düğmesine dokunun.

Fotoğrafı veya videoyu kopyalama: İlişiğe dokunup parmağınızı basılı tutun ve sonra Kopyala’ya dokunun.

Aldığınız kişi bilgilerini kaydetme: Kişi balonuna dokunun ve daha sonra "Yeni Kişi Yarat" veya “Var Olan Kişiye Ekle” düğmesine dokunun.

Mesajlar listesindeki birisini kişi listenize ekleme: Telefon numarasına veya e-posta adresine dokunun ve sonra “Kişilere Ekle” düğmesine dokunun.

 Mesajlar ayarları

 Aşağıdakiler de dahil olmak üzere Mesajlar seçeneklerini ayarlamak için Ayarlar > Mesajlar bölümüne gidin:

• iMessage’ı açma veya kapatma

• Başkalarına, mesajlarını okuduğunuzu bildirme

• Mesajlar ile kullanılacak telefon numarasını, Apple kimliğini veya e-posta adresini belirtme

• Konu alanını gösterme


   

iPad Teknik Servis
 iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad