iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad 

iPad FaceTime

iOS 6 için iPad Kullanma Kılavuzu

iPad FaceTime

 FaceTime

 iPad 2 veya daha yenisinde FaceTime’ı destekleyen diğer iOS aygıtlarını veya bilgisayarları görüntülü aramak için FaceTime’ı kullanabilirsiniz. FaceTime kamerası yüz yüze konuşma yapmanızı sağlar; etrafınızda gördüklerinizi paylaşmak için arka taraftaki iSight kameraya geçin.

Not: FaceTime bazı bölgelerde kullanılamayabilir. iPad Wi-Fi + hücresel modellerinde, FaceTime aramaları hücresel veri bağlantısı üzerinden yapılabilir. Hücresel veri ücretleri uygulanabilir.

FaceTime Ekran

FaceTime’ı kullanmak için, bir Apple kimliğine ve Wi-Fi üzerinden Internet bağlantısına gereksiniminiz vardır FaceTime’ı açtığınızda, Apple kimliğinizi kullanarak giriş yapmanız veya yeni bir hesap yaratmanız istenebilir.

FaceTime ile arama yapma: Kişiler’e dokunun, bir ad seçin ve sonra kişinin FaceTime için kullandığı telefon numarasına veya e-posta adresine dokunun.

Kişiler uygulamasından da FaceTime araması yapabilirsiniz.

FaceTime’ı yatay veya düşey yönde kullanmak için iPad’i döndürün. Yönün isteğiniz dışında değişmesini engellemek için, iPad’i düşey yöne kilitleyin.

Son aramayı yeniden başlatma: Son Aramalar düğmesine dokunun ve sonra bir ad veya numara seçin.

Hızlı Arama’yı kullanma: Hızlı Arama’ya dokunun.

• Hızlı aramaya ekleme: simgesine dokunun ve bir kişi seçin.

• Hızlı arama listesindeki bir kişiyi arama: Listede bir ada dokunun.

Kişi ekleme: Kişiler’e dokunun, simgesine dokunun, daha sonra kişinin adını ve FaceTime için kullandığı e-posta adresini veya telefon numarasını girin. Alanınızın dışındaki bir kişi için, ülke kodu ve alan kodu da dahil olmak üzere numaranın tamamını girdiğinizden emin olun.

Arama sırasında başka bir uygulamayı kullanma: Ana Ekran düğmesine  basın ve sonra bir uygulama simgesine dokunun. Arkadaşınızla konuşmaya devam edebilirsiniz ama birbirinizi göremezsiniz. Görüntülü aramaya dönmek için, ekranın en üstündeki yeşil çubuğa dokunun.

FaceTime seçeneklerini ayarlama: Ayarlar > FaceTime bölümüne gidin. Seçenekler arasında FaceTime ile kullanılacak telefon numarasını, Apple kimliğini veya e-posta adresini belirtme sayılabilir. 


   

iPad Teknik Servis
 iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad