iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad 

iPad Videolar

iOS 6 için iPad Kullanma Kılavuzu

iPad Videolar

iPad Video İconu

 Film, TV şovu ve video klip izlemek için Videolar uygulamasını kullanın. Video podcast’leri izlemek için App Store’dan ücretsiz Podcast’ler uygulamasını yükleyin.

Video alma:

• iTunes Store’dan video satın alma veya kiralama (bazı bölgelerde kullanılamayabilir): iPad'de iTunes uygulamasını açın ve Videolar’a dokunun.

• Videoları bilgisayarınızdan aktarma: iPad'i bağlayın ve daha sonra bilgisayarınızdaki iTunes’da videoları eşzamanlayın.

 • Videoları bilgisayarınızdan duraksız yayımlama: Bilgisayarınızdaki iTunes’da Ev Paylaşımı’nı açın. Sonra, iPad'da Ayarlar > Videolar bölümüne gidin ve bilgisayarınızda Ev Paylaşımı’nı ayarlamak için kullandığınız Apple kimliğini ve parolasını girin. Daha sonra iPad'da Videolar’ı açın ve video listesinin en üstündeki Paylaşılan’a dokunun.

 iPad Video Kaydı

 Videoyu izleme: Filmler'e veya TV Şovları'na dokunun, sonra izlemek istediğiniz videoya dokunun.

• Videoyu ekranı dolduracak ya da ekrana sığacak şekilde ölçekleme:iPad Video Ekranı Ayarlama veya iPad Video Ekrana Sığdırma simgesine dokunun. Veya denetimleri göstermeden ölçeklemek için ekrana çift dokunun.

• Baştan başlama: Video bölümler içeriyorsa, oynatma çubuğunu ilerleme çubuğu boyunca tamamen sola sürükleyin. Hiçbir bölüm yoksa Geri Al Tuşu simgesine dokunun.

• Sonraki veya önceki bölüme atlama (varsa): iPad Video İleri Almaveya Geri Al Tuşu simgesine dokunun. Uyumlu bir mikrofonlu kulaklık setinin ortasındaki düğmeye veya eşdeğerine iki kez (bir sonrakine atlama) veya üç kez de (bir öncekine atlama) basabilirsiniz.

• Geri veya ileri sarma:    Geri Al Tuşu  veya  iPad Video İleri Alma  simgesini basılı tutun.

• Farklı bir seslendirme dili seçme (varsa): Video Seslendirmesimgesine dokunun ve daha sonra Ses listesinden bir dil seçin.

• Altyazıları gösterme veya gizleme (varsa): Video Seslendirme simgesine dokunun ve daha sonra Altyazı listesinden bir dil seçin veya Kapalı seçeneğini seçin.

• Gizli altyazıları gösterme veya gizleme (varsa): Ayarlar > Videolar bölümüne gidin.

Bir videoyu silme: Arşiv'inizde, bir filme dokunup sil düğmesi görününceye dek parmağınızı basılı tutun ve sonra simgesine dokunun. Birden fazla videoyu silmek istiyorsanız, Düzenle'ye dokunun.

Önemli: Kiralanmış bir filmi iPad'den silerseniz, film kalıcı olarak silinir ve yeniden bilgisayara aktarılamaz.

iPad'den bir videoyu (kiralanmış bir film hariç) sildiğinizde, o video bilgisayarınızdaki iTunes arşivinizden silinmez ve siz daha sonra videoyu yeniden eşzamanlayarak iPad'e aktarabilirsiniz. Videoyu yeniden iPad'le eşzamanlamak istemiyorsanız; iTunes’u, videoları eşzamanlamayacak şekilde ayarlayın.


   

iPad Teknik Servis
 iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad