iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad 

iPad Harita

iOS 6 için iPad Kullanma Kılavuzu

iPad Harita 

iPad Harita İconu 

 Konumları bulma

iPad Haritalar

 Önemli: Harita, yol tarifleri, 3B, kuş bakışı (Flyover) ve konuma dayalı uygulamalar veri servislerine bağlıdır. Bu veri servisleri değişebilir ve tüm bölgelerde kullanılamayabilir. Bu yüzden de haritalar, yol tarifleri, 3B, kuş bakışı (Flyover) veya konuma dayalı bilgiler kullanılamayabilir, doğru olmayabilir veya eksik olabilir. iPad’da verilen bilgileri çevrenizle karşılaştırın ve uyuşmazlıkları çözmek için tabela ve işaretlere uyun. Bazı Harita özellikleri Konum Servisleri’ni gerektirir.

Bir konumu bulma: Arama alanına dokunun ve daha sonra bir adres veya aşağıdakiler gibi başka bir bilgi yazın:

• Kavşak ("8. ve market")

• Bölge ("greenwich köyü")

• Referans noktası (“guggenheim”)

• Posta kodu

• İşletme (“sinemalar”, “restaurant san francisco ca,”“apple inc new york”) Veya arama alanının altındaki listede bulunan önerilerden birine dokunun.

Haritada dolaşma:

• Yukarıya, aşağıya, sola veya sağa doğru taşıma: Ekranı sürükleyin.

• Haritayı döndürme: İki parmağınızı ekranda döndürün. Sağ üst köşede harita yönünü gösteren bir pusula görünür.

• Kuzeye bakan yöne dönme: simgesine dokunun.

Kişinin veya yer imi konmuş ya da en son yapılan aramanın konumunu bulma: simgesine dokunun.

 Bilgi başlığını görüntülemek için iğneye dokunun, sonra simgesine dokunun. Kullanabilir olduğunda, Yelp’den yorumlar ve fotoğraflar alabilirsiniz. Ayrıca yol tarifi alabilir, işletmeyle iletişim kurabilir, ana sayfasını ziyaret edebilir, işletmeyi kişilerinize ekleyebilir, konumu paylaşabilir veya konuma yer imi koyabilirsiniz.

• Yorumları okuma: Yorumlar’a dokunun. Diğer Yelp özelliklerini kullanmak için, yorumların altındaki düğmelere dokunun.

• Fotoğrafları görme: Fotoğraflar’a dokunun.

• Bir konumu e-posta, mesaj veya Tweet ile gönderme ya da Facebook’ta yayımlama: Konumu Paylaş düğmesine dokunun. Tweet göndermek veya Facebook’ta yayımlamak için, hesaplarınıza giriş yapmış olmanız gerekir. Bakınız: Paylaşma sayfa 30. Konumu işaretlemek için iğneyi kullanma: Haritaya dokunun ve iğne görününceye dek parmağınızı basılı tutun. Standart, hibrit veya uydu görüntüsünü seçme: Sağ alt köşeye dokunun. Bir sorun bildirme: Sağ alt köşeye dokunun.

Yol tarifi alma

Sürüş için yol tarifi alma: geri simgesine dokunun, sonra araba simgesine dokunun, başlangıç ve bitiş konumlarını girin ve Yol düğmesine dokunun. Veya kullanılabilir olduğunda listeden bir konum veya yol seçin. Birden fazla yol görünüyorsa, kullanmak istediğiniz yola dokunun.

• Adım adım yol tariflerini duyma (iPad Wi-Fi + hücresel): Başlat’a dokunun. Harita ilerleyişinizi izler ve hedefinize ulaşmanız için adım adım yol tarifini seslendirir. Denetimleri göstermek veya gizlemek için ekrana dokunun. iPad otomatik olarak kilitlenirse, Harita ekranda kalır ve yönergeleri bildirmeye devam eder. Başka bir uygulamayı açabilir ve adım adım yol tarifi almaya devam edebilirsiniz. Harita’ya dönmek için, ekranın en üstündeki başlığa dokunun.

• Adım adım yol tariflerini görüntüleme (iPad Wi-Fi + hücresel): Başlat’a dokunun ve bir sonraki yönergeyi görmek için sola kaydırın.

• Genel yol bilgisine dönme: Genel Bilgi düğmesine dokunun.

• Adım adım yol tarifini durdurma: Bitir düğmesine dokunun. 

O anki konumunuzdan başka bir konuma hızlı yol tarifi alma: Hedefinizin başlığındaki simgesine dokunun, sonra Buraya Yol Tarifi’ne dokunun.

Yürüme için yol tarifi alma:  geri dönüş simgesine dokunun, sonra insan  simgesine dokunun, başlangıç ve bitiş konumlarını girin ve Başlat düğmesine dokunun. Veya kullanılabilir olduğunda listeden bir konum veya yol seçin. Başlat’a dokunun ve bir sonraki yönergeyi görmek için sola kaydırın.

Toplu taşıma için yol tarifi alma:  simgesine dokunun, başlangıç ve bitiş konumlarını girin, simgesine dokunun, sonra Başlat düğmesine dokunun. Veya kullanılabilir olduğunda listeden bir konum veya yol seçin. Kullanmak istediğiniz toplu taşıma servisi için yönlendirme uygulamalarını indirin ve açın.

Trafik durumunu gösterme: Ekranın sağ alt köşesine dokunun, sonra Trafiği Göster’e dokunun. Turuncu noktalar yavaşlayan trafiği ve kırmızı noktalar dur-kalk trafiği gösterir. Olay raporunu görmek için, işarete dokunun. 

 3B ve kuş bakışı (Flyover)

3. nesil iPad veya daha yenisinde dünyanın birçok şehrini üç boyutlu olarak görüntülemek için 3B (standart görüntü) veya Kuşbakışı (Flyover, uydu veya hibrit görüntü) özelliklerini kullanın. Her zamanki gibi dolaşabilir ve binaları görmek için görüntüyü büyütebilirsiniz. Kamera açısını da ayarlayabilirsiniz. 

iPad 3B Harita

 3B veya kuş bakışı (Flyover) görüntüyü kullanma: 3D  veya  Bina Simgesi  etkin hale gelene kadar büyütün, sonra düğmeye dokunun. Veya iki parmağınızla yukarı sürükleyin. Sağ alt köşeye dokunarak ve görüntüleri değiştirerek 3B ile kuş bakışı (Flyover) arasında geçiş yapabilirsiniz.

Kamera açısını ayarlama: İki parmağınızla yukarı veya aşağı sürükleyin.

 Harita seçeneklerini ayarlama: Ayarlar > Harita bölümüne gidin. Ayarlar arasında şunlar bulunur:

• Navigasyon ses yüksekliği (iPad Wi-Fi + hücresel)

• Mil veya kilometre olarak mesafe

• Etiketlerin dili ve büyüklüğü 


   

iPad Teknik Servis
 iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad