iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad 

iPad App Store

iOS 6 için iPad Kullanma Kılavuzu

iPad App Store 

AppStore icon

 iPad'e uygulamalar eklemek için App Store'u kullanabilirsiniz. Özellikle iPad, iPhone ve iPod touch için tasarlanmış uygulamaları tarayabilir, satın alabilir ve indirebilirsiniz.

iPad App Store

Şunları yapmak için App Store’u kullanın:

• Tarama veya arama yaparak ücretsiz ya da satın alınan uygulamaları bulma

• Daha önce satın alınanları ve güncellemeleri indirme

•Bir hediye kartını takas etme veya kodu indirme

• Uygulamayı birisine önerme

• App Store hesabınızı yönetme

Not: App Store’u kullanmak için Internet bağlantısına ve bir Apple kimliğine gereksiniminiz vardır.

Bir uygulamayı satın alma: Uygulamanın ücretine (veya Ücretsiz düğmesine) dokunun ve daha sonra Satın Al düğmesine dokunun. Uygulamayı daha önce satın aldıysanız, ücret yerine “yükle” (install) ifadesi görünür. Yeniden indirmek için hesabınızdan ücret alınmaz. Uygulama indirilirken simgesi, bir ilerleme göstergesiyle birlikte Ana Ekran’da görünür.

Daha önce satın alınan bir öğeyi indirme: Güncellemeler’e dokunun, sonra Satın Alınmış’a dokunun. Diğer aygıtlarda satın alınan yeni öğeleri otomatik olarak indirmek için Ayarlar > iTunes Store/App Store bölümüne gidin.

Güncellenen uygulamaları indirme: Güncellemeler’e dokunun. Yeni sürüm hakkındaki bilgileri okumak için uygulamaya dokunun, daha sonra uygulamayı indirmek için Güncelle’ye dokunun. Veya listedeki uygulamaların tümünü indirmek için Tümünü Güncelle’ye dokunun.

Bir hediye kartını takas etme veya kodu indirme: Öne Çıkanlar düğmesine dokunun, en alta kaydırın ve daha sonra Kodu Kullan düğmesine dokunun.

Arkadaşına bir uygulamadan bahsetme: Uygulamayı bulun, sonra simgesine dokunun ve onu nasıl paylaşmak istediğinizi seçin.

Hesabınızı görüntüleme ve düzenleme: Ayarlar > iTunes Store/App Store bölümüne gidin, Apple kimliğinize ve daha sonra Apple Kimliğini Göster düğmesine dokunun. iTunes bültenlerine abone olabilir ve Apple’ın gizlilik politikasını görüntüleyebilirsiniz. Parolanızı değiştirmek için, Apple Kimliği alanına dokunun.

Farklı bir Apple kimliği kullanarak giriş yapma: Ayarlar > iTunes Store/App Store bölümüne gidin, hesap adınıza ve daha sonra Çıkış Yap düğmesine dokunun. Uygulamayı bir sonraki indirişinizde farklı bir Apple kimliği girebilirsiniz.

Yeni bir Apple kimliği yaratma: Ayarlar > iTunes Store/App Store bölümüne gidin, daha sonra Yeni Apple Kimliği Yarat düğmesine dokunun ve ekrandaki yönergeleri izleyin.

Satın alınan öğeleri hücresel ağı kullanarak indirme (Wi-Fi + hücresel modelleri): Ayarlar > iTunes Store/App Store > Hücresel Veri’yi Kullan bölümüne gidin.Satın alınan öğelerin hücresel ağ üzerinden indirilmesi operatörünüz tarafından ücretlendirme yapılmasına neden olabilir. Gazete Bayisi uygulamaları yalnızca Wi-Fi üzerinden güncellenir. 

Uygulamaları Silme 

Bir App Store uygulamasını silme: Ana Ekran’da uygulama simgesine dokunup simge titremeye başlayana dek parmağınızı basılı tutun ve daha sonra x silme simgesine dokunun. Yerleşik uygulamaları silemezsiniz. İşiniz bittiğinde, Ana Ekran düğmesine  basın.

Uygulama silindiğinde uygulamaya ait tüm veriler de silinir. App Store’dan satın almış olduğunuz herhangi bir uygulamayı ücret ödemeden yeniden indirebilirsiniz. 


   

iPad Teknik Servis
 iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad