iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad 

iPad Game Center

iOS 6 için iPad Kullanma Kılavuzu

iPad Game Center 

 Game Center İcon

 Game Center; iPhone’u, iPad’i, iPod touch’ı veya OS X Mountain Lion yüklü Mac’i olan arkadaşlarınızla favori oyunlarınızı oynamanızı sağlar. Game Center’ı kullanmak için Internet’e bağlı olmanız gerekir.

Game Center Kullanımı

 Giriş yapma: Game Center’ı açın. Ben ekranın en üstünde takma adınızı ve fotoğrafınızı görüyorsanız zaten giriş yapmış durumdasınız demektir. Görmüyorsanız, Apple kimliğinizi ve parolanızı girin ve sonra Giriş Yap düğmesine dokunun. iCloud veya çevrimiçi mağaza (Store) alışverişleriniz için kullandığınız Apple kimliğini kullanabilir veya oyun oynamak için ayrı bir Apple kimliği istiyorsanız Yeni Hesap Yarat’a dokunabilirsiniz.

Oyun satın alma: Oyunlar’a dokunun, sonra önerilen bir oyuna veya Game Center Oyunlarını Bul düğmesine dokunun.

Oyun oynama: Oyunlar’a dokunun, bir oyun seçin ve sonra Oyunu Oyna’ya dokunun.

Oyun oynadıktan sonra Game Center’a dönme: Ana Ekran düğmesine  basın ve daha sonra Ana Ekran’daki Game Center’a dokunun.

Çıkış yapma: Ben düğmesine dokunun, Hesap başlığına dokunun ve daha sonra Çıkış Yap düğmesine dokunun. Game Center’ı her kapatışınızda çıkış yapmanız gerekmez. 

 Arkadaşlarla oyun oynama

Arkadaşlarınızı çok oyunculu bir oyuna davet etme: Arkadaşlar’a dokunun, bir arkadaş seçin, bir oyun seçin, sonra Oyna’ya dokunun. Oyun daha fazla oyuncuya izin veriyorsa veya daha fazla oyuncu gerektiriyorsa, davet edilecek ek oyuncuları seçin ve Sonraki düğmesine dokunun. Davetinizi gönderin ve sonra diğer kişilerin kabul etmesini bekleyin. Herkes hazır olduğunda oyunu başlatın. Arkadaş yoksa veya davetinize yanıt vermiyorsa, Game Center’ın size başka bir oyuncu bulması için Otomatik Eşleme’ye veya başka bir arkadaşı davet etmeyi denemek için Davet Et düğmesine dokunabilirsiniz.

Arkadaşlık isteği gönderme: Arkadaşlar’a veya İstekler’e dokunun, Arkadaş Ekle’ye dokunun ve sonra arkadaşınızın e-posta adresini veya Game Center’daki takma adını girin. Kişilerinizi taramak için, simgesine dokunun. Tek bir istekte birden fazla arkadaşı eklemek için, her adresten sonra Geç tuşuna basın.

Sizi yenmesi için birine meydan okuma: Puanlarınızdan veya başarılarınızdan birine dokunun, sonra Meydan Oku’ya dokunun.

Arkadaşınızın oynadığı oyunları görme ve arkadaşınızın puanlarını denetleme: Arkadaşlar’a dokunun, arkadaşın adına dokunun ve daha sonra Oyunlar veya Puan düğmesine dokunun.

Arkadaşınızda olan bir oyunu satın alma: Arkadaşlar’a dokunun ve sonra arkadaşınızın adına dokunun. Arkadaşınızın oyun listesindeki oyuna dokunun, sonra ekranın üst kısmında bulunan fiyata dokunun.

Arkadaşınızın arkadaş listesini görme: Arkadaşlar’a dokunun, arkadaşın adına dokunun ve daha sonra arkadaşınızın resminin altındaki Arkadaşlar düğmesine dokunun.

Arkadaşı silme: Arkadaşlar’a dokunun, bir ada dokunun ve daha sonra Arkadaşı Sil düğmesine dokunun. E-posta adresinizi gizli tutma: Game Center hesap ayarlarınızda Herkese Açık Profil’i kapatın. Aşağıdaki “Game Center ayarları” bölümüne bakın.

Çok oyuncu etkinliğini veya arkadaşlık isteklerini etkisizleştirme: Ayarlar > Genel > Sınırlamalar bölümüne gidin ve Çok Oyunculu Oyunlar veya Arkadaş Ekleme’yi kapatın. Anahtarlar etkin değilse, önce en üstteki Sınırlamaları Etkinleştir’e dokunun.

Rahatsız edici veya uygunsuz davranışları bildirme: Arkadaşlar’a dokunun, kişinin adına dokunun ve daha sonra "Sorun Bildir" düğmesine dokunun.

 Game Center ayarları

Bazı Game Center ayarları giriş yapmak için kullandığınız Apple kimliğiyle ilişkilidir. Diğerleri, iPad'deki Ayarlar uygulamasındadır.

Apple kimliğiniz için Game Center ayarlarını değiştirme: Apple kimliğinizi kullanarak giriş yapın, Ben’e dokunun, Hesap başlığına dokunun ve sonra Hesabı Göster’i seçin.

Game Center için hangi bildirimleri istediğinizi belirtme: Ayarlar > Bildirimler > Game Center bölümüne gidin. Game Center görünmüyorsa Bildirimler’i açın. Game Center için sınırlamaları değiştirme: Ayarlar > Genel > Sınırlamalar bölümüne gidin. 

 


   

iPad Teknik Servis
 iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad