iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad 

iPad Wifi

iOS 6 için iPad Kullanma Kılavuzu

Wi-Fi

 Bir Wi-Fi ağına katılma

 Wi-Fi ayarları, iPad'in Internet’e bağlanmak için yerel Wi-Fi ağlarını kullanıp kullanmadığını belirler. iPad bir Wi-Fi ağına katıldığında, ekranın en üstündeki durum çubuğunda bulunan Wi-Fi simgesi sinyal gücünü gösterir. Ne kadar çok çubuk görürseniz, sinyal o kadar güçlüdür.

Bir Wi-Fi ağına katıldıktan sonra, bu ağ kapsama alanı içindeyken iPad ona otomatik olarak bağlanır. Kapsama alanı içinde önceden kullanılan birden fazla ağ varsa, iPad en son kullanılana katılır.

Evinizde veya iş yerinizde Wi-Fi servislerini sağlayan yeni bir AirPort baz istasyonu ayarlamak için de iPad’u kullanabilirsiniz.

 Wi-Fi seçeneğini açma veya kapatma: Ayarlar > Wi-Fi bölümüne gidin. Şunları yapabilirsiniz:

• iPad’u yeni bir ağa katılmak isteyip istemediğinizi soracak şekilde ayarlama: “Ağlara Katılmadan Sor” seçeneğini açın veya kapatın. “Ağlara Katılmadan Sor” seçeneği kapalıysa ve önceden kullanılmış bir ağ yoksa Internet’e bağlanmak için ağa katılmayı elle seçmeniz gerekir.

• iPad’un katılmaması için bir ağı unutma: Daha önce katıldığınız bir ağın yanındaki simgesine dokunun. Sonra da “Bu Ağı Unut” düğmesine dokunun. 

• Kapalı bir Wi-Fi ağına katılma: Ağ adları listesinde Diğer’e dokunun ve daha sonra kapalı ağın adını girin. Kapalı bir ağa bağlanmak için ağın adını, parolasını ve güvenlik türünü biliyor olmalısınız.

• Wi-Fi ağına bağlanmayla ilgili ayarları yapma: Ağın yanındaki simgesine dokunun. Bir HHTP proxy ayarlayabilir, statik ağ ayarlarını tanımlayabilir, BootP'yi açabilir veya DHCP sunucu tarafından sağlanan ayarları yenileyebilirsiniz.

 AirPort baz istasyonunu ayarlama

 AirPort baz istasyonu; evinizdeki, okulunuzdaki veya küçük işletmenizdeki ağ için Wi-Fi bağlantısı sağlar. Yeni bir AirPort Express, AirPort Extreme veya Time Capsule baz istasyonu ayarlamak için iPad’ı kullanabilirsiniz.

AirPort Ayarlama Yardımcısı’nı kullanma: Ayarlar > Wi-Fi bölümüne gidin. “Bir AirPort Baz İstasyonu Ayarla”nın altında, ayarlamak istediğiniz baz istasyonunun adına dokunun. Daha sonra ekrandaki yönergeleri izleyin.

Ayarlamak istediğiniz baz istasyonu listelenmiyorsa, baz istasyonunun açık olduğundan, kapsama alanında bulunduğunuzdan ve baz istasyonunun daha önce ayarlanmış olmadığından emin olun. Yalnızca yeni veya sıfırlanmış olan baz istasyonlarını ayarlayabilirsiniz. Bazı eski AirPort baz istasyonları iOS aygıtı kullanılarak ayarlanamaz. Ayarlama yönergeleri için, baz istasyonuyla birlikte gelen belgelere bakın.

AirPort ağını yönetme: iPad bir AirPort baz istasyonuna bağlıysa, ağ adının yanındaki simgesine dokunun. AirPort İzlencesi’ni önceden indirmediyseniz, almanız için App Store açılır.

 


   

iPad Teknik Servis
 iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad