iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad 

Kişisel Erişim Noktası

iOS 6 için iPad Kullanma Kılavuzu

Kişisel Erişim Noktası

 Internet bağlantısını, Wi-Fi + hücresel’inize Wi-Fi üzerinden bağlı bir bilgisayarla veya başka bir aygıtla—Pod touch veya iPhone gibi—paylaşmak için Kişisel Erişim Noktası’nı kullanabilirsiniz (iPad modellerinde). Internet bağlantısını iPad’e Bluetooth veya USB yoluyla bağlı bir bilgisayarla paylaşmak için de Kişisel Erişim Noktası’nı kullanabilirsiniz. Kişisel Erişim Noktası sadece; iPad, hücresel veri ağı üzerinden Internet’e bağlıysa çalışır.

Not: Bu özellik bazı bölgelerde kullanılamayabilir. Ek ücret ödemeniz gerekebilir. Daha fazla bilgi için operatörünüze danışın.

Internet bağlantısını paylaşma: Servisi operatörünüzle ayarlamak için Ayarlar > Genel > Hücresel bölümüne gidin ve Kişisel Erişim Noktasını Ayarla düğmesine (görünüyorsa) dokunun.

Kişisel Erişim Noktası’nı açtıktan sonra diğer aygıtlar şu şekillerde bağlanabilir:

• W-Fi: Aygıt üzerinde, kullanılabilir Wi-Fi ağları listesinde iPad’inizi seçin.

• USB: iPad ile birlikte gelen kabloyu kullanarak bilgisayarınızı iPad'e bağlayın. Bilgisayarınızın Ağ tercihlerinde iPad’i seçin ve ağ ayarlarını yapın.

• Bluetooth: iPad'de Ayarlar > Bluetooth bölümüne gidin ve Bluetooth’u açın. iPad’i aygıtınızla eşlemek ve ona bağlanmak için bilgisayarınızla birlikte gelen belgelere bakın.

 Aygıta bağlanıldığında, iPad ekranının en üstünde mavi bir bant görünür. USB üzerinden bağlandığınızda, Internet bağlantısını etkin olarak kullanmasanız bile Kişisel Erişim Noktası açık kalır.

Not: Kişisel Erişim Noktası’nı kullanan iOS aygıtlarının durum çubuğunda Kişisel Erişim Noktası simgesi görünür.

iPad için Wi-Fi parolasını değiştirme: Ayarlar > Kişisel Erişim Noktası > Wi-Fi Parolası bölümüne gidin ve daha sonra en az 8 karakterden oluşan bir parola girin.

Hücresel veri ağı kullanımınızı izleme: Ayarlar > Genel > Kullanım > Hücresel Kullanımı bölümüne gidin.

 


   

iPad Teknik Servis
 iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad