iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad 

iPad Hücresel Veri

iOS 6 için iPad Kullanma Kılavuzu

iPad Hücresel Veri

 Hücresel veri servisini etkinleştirmek, hücresel kullanımı açıp kapatmak veya SIM kartı kilitlemek üzere bir PIN (Kişisel Kimlik Numarası) eklemek için iPad'deki Hücresel Veri ayarlarını kullanın (Wi-Fi + hücresel modellerinde). Bazı operatörlerde veri planınızı da değiştirebilirsiniz.

Hücresel Veri seçeneğini açma veya kapatma: Ayarlar > Hücresel Veri bölümüne gidin. Hücresel Veri seçeneği kapatılırsa; e-posta, web tarama, anında ilet bildirimleri ve diğer servisler de dahil olmak üzere tüm veri servisleri yalnızca Wi-Fi’yi kullanacaktır. Hücresel Veri seçeneğinin açılması operatör ücretlerine neden olabilir. Örneğin Mesajlar gibi belirli özelliklerin ve servislerin kullanılması veri planınızda ücretlendirmeye neden olabilecek veriler aktarır.

LTE’yi açma veya kapatma: Ayarlar > Hücresel Veri bölümüne gidin. LTE kullanılabilir ise, onu açmak verileri daha hızlı yükler.

Uluslararası Dolaşım seçeneğini açma veya kapatma: Ayarlar > Hücresel Veri bölümüne gidin. Uluslararası Dolaşım'ın kapatılması, farklı bir operatör tarafından sağlanan bir ağın kullanılması sonucu operatör ücretleri uygulanmasını engeller.

 Kişisel Erişim Noktası’nı ayarlama: Ayarlar > Hücresel Veri > Kişisel Erişim Noktası bölümüne gidin. Kişisel Erişim Noktası, iPad’in Internet bağlantısını bilgisayarınızla ve diğer iOS aygıtlarınızla paylaşır.

Hücresel veri kullanılırken ayarlama: Ayarlar > Hücresel Veri bölümüne gidin, sonra iCloud Belgeleri, iTunes, FaceTime veya Okuma Listesi için hücresel veriyi açın veya kapatın. Bu ayarlar kapalıyken, iPad yalnızca Wi-Fi ağını kullanır. iTunes, hem iTunes Match’i hem de iTunes’dan ve App Store’dan otomatik indirmeleri içerir.

Hücresel veri hesabınızı etkinleştirme, görüntüleme veya değiştirme: Ayarlar > Hücresel Veri bölümüne gidin ve sonra Hesabı Göster’e dokunun. Ekrandaki yönergeleri izleyin.

SIM'i kilitleme: Ayarlar > Hücresel Veri > SIM PIN bölümüne gidin. SIM'i kilitleme, iPad'in hücresel bağlantısını kullanmak için PIN gerektirir.


   

iPad Teknik Servis
 iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad