iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad 

iPad Rahatsız Etme ve Bildirimler

iOS 6 için iPad Kullanma Kılavuzu

iPad Rahatsız Etme ve Bildirimler

 Anında ilet bildirimleri Bildirim Merkezi’nde görünür ve ilişkili uygulama çalışmıyor olsa bile yeni bilgileri size bildirir. Bildirimler, uygulamaya göre değişir ve yazılı veya sesli uyarılar ve Ana Ekran’daki uygulama simgesinde görünen numaralı bir işaret içerebilir.

Tüm bildirimleri kapatma: Ayarlar’a gidin ve Rahatsız Etme’yi açın. Bu özellik açıkken ve iPad kilitliyken, tüm bildirimler sessize alınır ama alarmlar hâlâ seslidir. Ayarlar > Bildirimler > Rahatsız Etme bölümünde aşağıdaki seçenekleri ayarlayabilirsiniz:

• Rahatsız Etme’yi otomatik olarak açma: Rahatsız edilmek istemediğiniz zamanın başlangıç ve bitiş saatini ayarlayın. iPad Rahatsız Etme’yi her gün bu saatlerde otomatik olarak açar.

• Rahatsız Etme sırasında bazı FaceTime aramalarına izin verme: Rahatsız Etme açıkken, FaceTime aramaları sessize alınır. Bazı kişilerin sesli olarak aramasına izin vermek için, Arayabilecekler’e dokunun. Hızlı Arama listenizden veya tanımladığınız diğer Kişiler gruplarından gelen aramalara izin verebilirsiniz. 

• Israrlı aramaların sesli çalmasına izin verme: Yinelenen Aramalar’ı açın. Aynı kişi (FaceTime kimliğine göre) sizi üç dakika içinde iki kere ararsa iPad sesli olarak çalar.

Uygulamanın bildirimlerini açma veya kapatma: Ayarlar > Bildirimler bölümüne gidin. Listede bir öğeye dokunun ve daha sonra o öğe için bildirimleri açın veya kapatın. Bildirimleri kapalı olan uygulamalar Bildirim Merkezi’nde Değil listesinde görünür.

Bildirimlerin nasıl görüneceğini değiştirme: Ayarlar > Bildirimler bölümüne gidin. Şunları yapabilirsiniz:

• Bildirim sayısını değiştirme: Bildirim Merkezi’nde listesinde bir öğeyi seçin. Bu türdeki bildirimlerden kaç tanesinin Bildirim Merkezi’nde görüneceğini ayarlamak için Göster’e dokunun.

• Uyarı stillerini değiştirme: Bildirim Merkezi’nde listesinde bir öğeyi seçin. Bir uyarı stili seçin veya uyarıları ve başlıkları kapatmak için Yok'u seçin. Bildirimler, Bildirim Merkezi'nde görünmeye devam edecektir.

• Bildirimlerin sırasını değiştirme: Düzenle düğmesine dokunun. Bildirimleri istediğiniz sıraya sürükleyin. Bildirimi kapatmak için, onu Bildirim Merkezi’nde Değil listesine sürükleyin.

• Bildirimlere sahip uygulamaların üzerinde numaralı işaret görüntüleme: Bildirim Merkezi’nde listesinde bir öğe seçin ve Uygulama İşareti’ni açın.

• iPad kilitliyken bir uygulamanın uyarılarını gizleme: Bildirim Merkezi’nde listesinde uygulamayı seçin, sonra “Kilitli Ekranda Görüntüle”yi kapatın.

Bazı uygulamalarda ek seçenekler vardır. Örneğin Mesajlar, uyarı sesinin kaç kez yineleneceğini ve mesaj önizlemelerinin bildirime dahil edilip edilmeyeceğini belirtmenize olanak tanır.

Bildirim Merkezi’nde gönderileri ve Tweet’leri silme: Bu paylaşma seçenekleri yalnızca Facebook veya Twitter hesapları ayarlanmışsa görünür. Bu düğmeleri silmek için, Ayarlar > Bildirimler bölümüne gidin, sonra Paylaşma Araç Takımı’nı kapatın.


   

iPad Teknik Servis
 iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad