iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad 

iPad Gizlilik

iOS 6 için iPad Kullanma Kılavuzu

iPad Gizlilik

 Gizlilik ayarları, hangi uygulamaların ve sistem servislerinin Konum Servisleri’ne ve kişilere, takvimlere, anımsatıcılara ve fotoğraflara erişimi olduğunu görmenizi ve bunları denetlemenizi sağlar.

Konum Servisleri; Anımsatıcılar, Harita ve Kamera gibi konuma dayalı uygulamaların konumuzu belirten verileri toplamasına ve kullanmasına olanak tanır. Yaklaşık konumunuz; hücresel ağ verilerinden (Wi-Fi + hücresel modellerinde), yerel Wi-Fi ağlarından (Wi-Fi seçeneğiniz açıksa) ve GPS’den (bazı bölgelerde kullanılamayabilir) alınan bilgiler kullanılarak belirlenir. Apple tarafından toplanan konum verileri, sizi bireysel olarak teşhis edecek şekilde toplanmaz. Bir uygulama Konum Servisleri’ni kullanıyorken, menü çubuğunda  simgesi görünür.

Konum Servisleri’ni açma veya kapatma: Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri bölümüne gidin. Bu özelliği uygulamaların ve servislerin bazıları veya tümü için kapatabilirsiniz. Konum Servisleri’ni kapatırsanız; bir uygulamanın veya servisin, bu özelliği bir sonraki kullanmak isteyişinde yeniden açmanız istenir.

Sistem servisleri için Konum Servisleri’ni kapatma: Konuma dayalı iAd’ler gibi birçok sistem servisi Konum Servisleri’ni kullanır. Bu servislerin durumunu görmek, onları açmak veya kapatmak ya da bu servisler konumunuzu kullanırken menü çubuğunda  simgesini göstermek için, Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri > Sistem Servisleri bölümüne gidin.

Gizli bilgilere erişimi kapatma: Ayarlar > Gizlilik bölümüne gidin. Hangi uygulamaların aşağıdaki bilgilere erişim istediğini ve hangi uygulamalara izin verildiğini görebilirsiniz:

• Kişiler

• Takvimler

• Anımsatıcılar

• Fotoğraflar

• Bluetooth Paylaşma

• Twitter

• Facebook Her bir uygulamanın her bir bilgi kategorisine erişimini kapatabilirsiniz. Üçüncü parti uygulamalarının istedikleri verileri nasıl kullandıklarını anlamak için bu uygulamaların hükümlerini ve gizlilik politikalarını gözden geçirin.


   

iPad Teknik Servis
 iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad