iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad 

iPad Sözlük Kullanımı

iPad Kullanma Kılavuzu

iPad Sözlük Kullanımı

iPad'in, yazı yazmanıza yardımcı olmak üzere birçok dil için sözlüğü vardır. Desteklenen bir klavye seçtiğinizde uygun sözlük etkinleştirilir.
iPad, düzeltmeler önermek veya yazdığınız sözcüğü tamamlamak için etkin olan sözlüğü kullanır. Önerilen sözcüğü kabul etmek için yazmayı kesmeniz gerekmez.
iPad Sözlük:
Sözlük önerilerini kullanma veya reddetme:
1)
 Önerilen sözcüğü reddetmek için, sözcüğü istediğiniz gibi yazmayı tamamlayın ve sonra başka bir şey yazmadan önce öneriyi reddetmek için “x” düğmesine dokunun. Aynı sözcük için olan öneriyi her reddedişinizde, iPad'un sizin sözcüğünüzü kabul etme olasılığı artar.
Not: Çince veya Japonca karakterler giriyorsanız, önerilen seçeneklerden birine dokunun.
2) Önerilen sözcüğü kullanmak için, bir boşluk, noktalama işareti ya da return karakteri girin.
iPad, yanlış yazmış olabileceğiniz sözcüklerin altını da çizer.
Yanlış yazılmış bir sözcüğü değiştirmek için yazım denetimini kullanma: Altı çizgili sözcüğe dokunun, sonra önerilen düzeltmelerden birine dokunun.
Önerilerden hiçbiri doğru değilse, seçilen sözcüğün yazımını sözcüğü yeniden yazarak düzeltebilirsiniz. Sözcüğü değişmeden bırakmak için, ileti alanında başka bir yere dokunun.
Otomatik düzeltme seçeneğini açma ya da kapatma: Genel > Klavye öğelerini seçip Otomatik Düzeltme seçeneğini açın ya da kapatın. Otomatik Düzeltme seçeneği saptanmış olarak açıktır.
Yazım denetimini açma veya kapatma: Genel > Klavye öğelerini seçin ve daha sonra Yazım Denetimi Yap seçeneğini açın ya da kapatın. Yazım denetimi seçeneği saptanmış olarak açıktır.
Düzenleme—Kesme, Kopyalama ve Yapıştırma
Dokunmatik ekran, girdiğiniz metinde değişiklik yapmanızı kolaylaştırır. Ekranda beliren büyüteç, ekleme noktasını tam olarak gereksinim duyduğunuz yere konumlandırmanıza yardımcı olur. Seçilen metindeki tutma noktaları, daha fazla veya daha az metni hızlıca seçmenize olanak tanır. Bir uygulama içinde veya birden fazla uygulama arasında da metinleri veya fotoğrafları kesebilir, kopyalayabilir ve yapıştırabilirsiniz.
iPad Kesme,Kopyalama,Yapıştırma
Ekleme noktasını yerleştirme: Büyüteci göstermek için parmağınızı ekrana basılı tutun; sonra parmağınızı ekleme noktası konumuna sürükleyin.
Metin seçme: Seçim düğmelerini görüntülemek için ekleme noktasına dokunun. Bitişik sözcüğü seçmek için Seç'e veya metnin tamamını seçmek için Tümünü Seç'e dokunun. Bir sözcüğe çift dokunarak da onu seçebilirsiniz. Web sayfaları veya aldığınız e-postalar ya da mesajlar gibi salt okunur belgelerde, sözcüğü seçmek için dokunup parmağınızı basılı tutun.
Daha fazla veya daha az metin seçmek için tutma noktalarını sürükleyin.
Metin kesme veya kopyalama: Metni seçin ve daha sonra Kes'e veya Kopyala'ya dokunun.
Metin yapıştırma: Ekleme noktasına dokunup Yapıştır'a dokunun. Son kestiğiniz veya kopyaladığınız metin eklenir. Veya değiştirmek istediğiniz metni seçip Yapıştır'a dokunun.
Son düzenlemeyi geri alma: iPad'i sallayıp Geri Al'a dokunun.
Uluslararası Klavyeler
Uluslararası klavyeler, sağdan sola yazılan diller de dahil olmak üzere birçok farklı dilde metin girmenize olanak tanır. Diğer dillerde metin girmek isterseniz, yazarken ek klavyelerin kullanılabilir olması için Ayarlar'ı kullanabilirsiniz.
Klavye ekleme:
1) 
Ayarlar bölümünde Genel > Klavye > Uluslararası Klavyeler öğelerini seçin.
Okun önündeki sayı o an etkin olan klavyelerin sayısını gösterir.
2) Yeni Klavye Ekle'ye dokunun, sonra listeden bir klavye seçin.
Daha fazla klavye eklemek için bunu yineleyin. Bazı diller için kullanılabilir birden fazla klavye vardır.
Yazarken klavyeler arasında geçiş yapma:iPad Menu simgesine dokunun. Sembolü tıkladığınızda, yeni etkinleştirilen klavyenin adı kısa bir süre gözükür.
Kullanılabilir klavyelerin bir listesini görüntülemek için simgesineiPad Menudokunup onu basılı tutabilirsiniz. Listeden bir klavye seçmek için parmağınızı o klavyenin adına kaydırın ve sonra bırakın.


   

iPad Teknik Servis
 iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad