iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad 

iPad Güvenlik Özellikleri

iPad Kullanma Kılavuzu

iPad Güvenlik Özellikleri
Güvenlik özellikleri, iPad üzerindeki bilgileri başka kişilerin erişimine karşı korumaya yardımcı olur.
Parolalar ve Veri Koruma
iPad'i her açtığınızda veya uyandırdığınızda girmeniz gereken bir parola ayarlayabilirsiniz.
Parola ayarlama: Ayarlar > Genel > Parolayla Kilitleme öğelerini seçip 4 basamaklı bir parola girin, sonra da doğrulamak üzere parolayı yeniden girin. Bu durumda iPad, kilidinin açılması veya parolayla kilitleme ayarlarının görüntülenmesi için bu parolayı girmenizi gerektirir.
Parola ayarlama, veri korumayı açar. Veri koruma, iPad üzerinde tutulan e-posta iletilerini ve onların ilişiklerini şifrelemek için anahtar olarak parolanızı kullanır. (Veri koruma, App Store'da bulunan bazı uygulamalar tarafından da kullanılabilir). Ayarlar'daki Parolayla Kilitleme ekranının altındaki bir uyarı, veri korumanın açık olduğunu belirtir.
iPad güvenliğini artırmak için Basit Parola'yı kapatın ve sayıların, harflerin, noktalama işaretlerinin ve özel karakterlerin bir kombinasyonu olan daha uzun bir parola kullanın. 
iPad'i Bul
iPad'imi Bul; başka bir iPad'deki, iPhone'deki veya iPod touch'taki ücretsiz iPad'imi Bul uygulamasını ya da bir Mac'teki veya PC'deki web tarayıcıyı kullanarak iPad'inizi bulmanıza ve güvenlik altına almanıza yardımcı olur.
iPad'imi Bul, şunları içerir:
Haritada yerini bulma: iPad'inizin yaklaşık yerini tam ekran harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz
Bir Mesaj Görüntüleme veya Ses Çalma: iPad ekranınızda görüntülenecek bir mesaj yazmanıza ve Sesli/Sessiz anahtarı sessize ayarlanmış olsa bile bir sesi iki dakika boyunca en yüksek tonda çaldırmanıza olanak tanır
Uzaktan Parolayla Kilitleme: iPad'inizi uzaktan kilitlemenize ve daha önce ayarlamadıysanız 4 basamaklı bir parola yaratmanıza olanak tanır.
Uzaktan Silme: iPad üzerindeki tüm ortamları ve verileri silip onu fabrika ayarlarına döndürerek gizliliğinizi korumanızı sağlar
iPad'imi Bul özelliğini kullanma: Bu özellikleri kullanabilmeniz için iPad'de, iPad'imi Bul özelliğini açmanız gerekir.
Kayıp iPad'inizi bulmak ve diğer iPad'imi Bul özelliklerini kullanmak için, başka bir iOS aygıtındaki App Store'dan ücretsiz iPad'imi Bul uygulamasını indirin veya bir Mac'teki ya da PC'deki web tarayıcıda www.me.com adresine giriş yapın.
Not: iPad'imi Bul özelliği, bir MobileMe hesabı gerektirir. MobileMe, iPad'imi Bul uygulamasını iPad müşterilerine ücretsiz olarak sağlayan ve ücretli abonelikle ek özellikler de sunan Apple'ın çevrimiçi servisidir. MobileMe, bazı ülkelerde veya bölgelerde kullanılamayabilir.

   

iPad Teknik Servis
 iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad