iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad 

iPad Pil Değişimi

iPad Teknik Servis

Apple iPad Pil Değişimi

iPad Pil Ömrü: Pil ömrü; ipad pilinizin toplam kullanım süresidir. Normal kullanım standartlarda ortalama 1000 defa doldurulup boşaltıldığında değiştirlmesi gerekir. Doldurma/Bolaştma sayısı bulunduğunuz ortam şartlarına göre değişebilir

iPad Pil Ömrünü Uzakmak için; 

  • Apple iPad, 00 ile 320 derece aralığında optimum düzeyde çalışır. Oda sıcaklığı ( 220 derece ) iPad için en uygun sıcaklıktır. Mümkün oldukça bu sıcaklıkta kullanmaya çalışın. Çok sıcak ortamlar iPad pilinin performansını düşürür.

Apple iPad Pil Süresi Optimizasyonu

 iPad pil kullanım süresini uzatmak için;
  1. iPad ekran ışığı, iPad pil kullanım süresine etki eden en önemli faktörlerden biridir. iPad parlıklığını ayarlamak için Ayarlar > Parlaklık > Otomatik Parlaklık  seçeneğini açık durumuna getirin. Böylece ortam ışığına göre iPad ekranının parlaklığı otomatik olarak düzenlenecektir.
  2. App Store içinden indirilen bazı oyun ve uygulamalar iPad ekran parlaklığını arttırır yada Otomatik Parlaklık özelliğini kapatır. Bazı uygulamalar ise Lokal Servisleri kullanarak pil kullanım süresini düşürür.
  3. iPad Wi-Fi özelliğini kullanmadığınız zamanlarda kapalı tutunuz. iPad Wi-Fi + 3G modelleri için 3G yi kullanmadığınız zamanlarda kapalı tutunuz.
  4. iPad Uçak Modunu; ortamda Wi-Fi ve 3G yok ise açık tutunuz. Böylece iPad sürekli olarak Wi-Fi ve 3G bağlantısı aramaz ve pil kullanım süreniz uzar.
  5. iPad Konum Servislerini, gerekmedikçe kapalı tutunuz. iPad konum servislerini; Ayarlar > Genel > Konum Servislerini bölümünden yönetebilirsiniz.
  6. iPad Push Notification Özelliğini kapalı tutun. Anlık veri alış-verişlerinde uyarı almanızı sağlayan bu özellik açık kaldığında, iPad pil kullanım süreniz azalır. Bu özelliği, Ayarlar > Notifications sekmesinden yönetebilirsiniz.
  7. iPad Mail yönetiminden Yeni Veri Al sekmesinin altında Anında İlet özelliğini Elle Kontrol olarak değişiririn veya Her Saat Başı olarak seçin. Böylece sürekli olarak mail kontrolü yapmayacaktır. Bu durumda iPad pil kullanım süreniz artacaktır.
  8. iPad Tuş Kilidini, iPad i kullanmadığınız zamanlarda kapatın. Ayarlar > Genel > Otomatik Kilit seçeneklerinden kilit süresini 1 dakika olarak seçin. iPad i kullanmadığınız zaman ekran kapanır ve pil kullanım süreniz uzar.
iPad Pil değişimi için servisimizden destek alabilirsiniz.
 
Apple iPad Pil Değişimi 
iPad Pil Değişimi 

 


   

iPad Teknik Servis
 iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad